Sosyal Medyadan Reklam Yapıp Para Kazanan Fenomenlere Vergi Zorunluluğu Geliyor

Sosyal medyadan ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden fenomenleri vergi mükellefi yapacaklarını belirten Maliye Bakanı Ağbal, "Her para kazanan, nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek" dedi.

Sosyal Medyadan Reklam Yapıp Para Kazanan Fenomenlere Vergi Zorunluluğu Geliyor
Sosyal Medyadan Reklam Yapıp Para Kazanan Fenomenlere Vergi Zorunluluğu Geliyor admin
Bu içerik 432 kez okundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişilere yönelik önemli bir açıklama yaptı. Anadolu Ajansı'na konuşan Bakan Ağbal, söz konusu kişileri tespit edilerek vergi mükellefi yapacaklarını aktardı.

"NEREDEN KAZANIRSA KAZANSIN..."
Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın AA'ya yaptığı açıklamada öne çıkan hususlar şöyle: "Bir kişi internette ister kendi sayfasına reklam alsın, isterse video çekerek twitler atıp oradan gelir elde etsin. Her para kazanan nereden kazanırsa kazansın vergisini ödeyecek.

"RESEN MÜKELLEF YAPACAĞIZ"
Kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamlarda yürütenler ya kendiliğinden gelip mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen mükellef yapacağız.

YAŞ SINIRI OLMAYACAK
Vergi mükellefi olmanın yaşı yok. 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi kimse onun adına beyanname verecek."

HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİYORLARDI
Sosyal medya hesabında belirli bir takipçi sayısına ulaşan ünlü isimler, birçok markaya ait ürünleri sosyal medya hesabından paylaşarak haksız kazanç elde ediyordu. Bu ünlüler arasında Kerimcan Durmaz, gelin adayı Hanife gibi isimler var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?