İhtiyaç kredisi yapılandırma nasıl yapılır?

Kredi kartlarının ardından ihtiyaç kredisi borçları için 60 aya kadar yapılandırılması kararı bankaları harekete geçirdi. Kamu bankaları başta olmak üzere bankalar, ihtiyaç kredisi yapılandırma için çalışma başlattı. İhtiyaç kredisi borcu olanların gözü, bankaların borç yapılandırma için uygulayacağı faiz oranlarına çevrildi. İşte İhtiyaç kredilerinin yapılandırılması hakkında merak edilen tüm detaylar!

İhtiyaç kredisi yapılandırma nasıl yapılır?
İhtiyaç kredisi yapılandırma nasıl yapılır? admin
Bu içerik 542 kez okundu.

1. BAŞVURULAR HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?

Konuya ilişkin düzenleme, hafta başından itibaren uygulamaya girdi.Müşterilerin başvurusuyla yapılandırma süreci başlayacak. Bankaya giderken TC numarası yazılı kimlik ve çalışılıyorsa maaş bordrosunun alınması gerekiyor.
2. DÜZENLEMEDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Yapılandırma talebe bağlı olacak. İhtiyaç kredilerinin anapara ya da faiz ödemelerini geciktirenler yararlanacak. Yararlanmak için kredinin 10 Şubat tarihinden önce çekilmiş olması gerekiyor.
3. DÜZENLEME, YENİ ALINACAK KREDİLERİ KAPSIYOR MU?

BDDK yönetmeliği sadece borcunu ödemekte zorlananları kapsıyor.İhtiyaç kredisi çekeceklere uygulanan vade sürelerini içermiyor.
4. YAPILANDIRMA İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Kredi kartı borçlarının yapılandırılmasına yönelik kampanyada olduğu gibi, ihtiyaç kredisi için de başvuru için bir süre sınırı bulunmuyor.
5. VERİLECEK KREDİLERDE FAİZ ORANLARI NE OLACAK?

Bankaların, uygulayacakları faiz oranlarını bu hafta içinde açıklaması bekleniyor.
6. VADEDE 60 AY ZORUNLU MU?

İhtiyaç kredisinin yapılandırılmasına ilişkin 60 aylık vade, başvuruyla beraber başlayacak. Bu sürenin üzerine çıkılmayacak. İsteyen daha kısa süreli kredi kullanabilecek

Yapılandırma başvurusu bankanın mevcut kredi değerlendirme kredilerinin yanı sıra, vatandaş lehine ek kriterlere göre de değerlendirilecek.Her durumda tüm değerlendirme yasal mevzuat çerçevesinde yapılacak.

 BAŞVURU ÜCRETİ OLACAK MI?

Herhangi bir başvuru ücreti söz konusu olmayacak. Birleştiren ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borçlarını yapılandıran vatandaşlar aynı bankada ihtiyaç kredisini de yapılandırabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Havalimanında Karşıladı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Havalimanında Karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seçim Tartışmalarını Noktaladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seçim Tartışmalarını Noktaladı