Bilgin Özbaş AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Bilgin Özbaş AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.
Bilgin Özbaş AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. admin
Bu içerik 3388 kez okundu.

EDİRNE’nin sevilen ismi, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş görevinden istifa ederek AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

06.11.2012 Tarihinden günümüze kadar Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevini yürüten İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, 12 Kasım 2018 Pazartesi gününü İl Müdürlüğü görevinden ayrıldı. Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasında gerçekleşen veda töreninde duygusal anlar yaşandı.

Saat: 13.45 sularında AK Parti İl Binasına eşiyle birlikte gelen Öbaş’ı  davul-zurna eşliğinde kalabalık bir grup karşıladı. Saatler 14.00’ü gösterdiğinde İl Başkanı İlyas Akmeşe, Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu ile birlikte Toplantı Salonuna gelen Özbaş’a salonu dolduran yüzlerce vatandaş alkış tutarak destek verdi.

“31 Mart günü Edirne Belediyesini AK Parti belediyesi ile tanıştıracağız”

AK Parti toplantı salonunu dolduran yüzlerce vatandaşı gören İl Başkanı Akmeşe bundan duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Artık Salonlarımız bile vatandaşlarımızı almıyor. Bu heyecanı da inşallah 31 Mart günü de Edirne’de hissedeceğiz. 31 Mart günü Edirne Belediyesini AK Parti belediyesi ile tanıştıracağız. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Biz Edirnelilere inanıyor ve adaylarımıza güveniyoruz.31 Mart günü de burada AK Parti Edirne Belediyesinin kutlamasını yapacağız.” Dedi.

Özbaş; “Vakit EDİRNE Vaktidir”

Bugünün kendisi için hayatının dönüm noktalarından birisi olduğunu ifade ederek konuşan AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Bilgin Özbaş; “29 yıldır devam eden memuriyet hayatımdan ve çok sevdiğim mesleğimden istifa ettim. Edirne’de  yaşayanlar için  AK Parti’nin bir neferi olarak  yola çıktığım bir gün. Edirne’de şu anda her alanda yaşanan olumsuzluklar herkes tarafından malumdur. Edirne’yi hak ettiği yere getirebilmek adına Edirne ve Edirne’de yaşayanlar için bu göreve talibim. Ben 1969 yılında Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi’nde doğdum. Gözümü bir açtım kapattım 49 yaşındayım. Rabbim bilir ama önümüzde bir  49 sene olduğunu daha tahmin etmiyorum.  Dedelerimizin mirası ve çocuklarımızın emaneti olan Edirne’mizi hak ettiği yere ulaştırmak adına, yaşadığımız bu şehre borcumuzu ödemek adına adil, dürüst, eşitlikçi, herkesin söz hakkı olduğu bir anlayışla şehrimizi yönetmek için yola çıktım. Bu şehri ve değerlerini korumak, daha ileriye götürebilmek birinci önceliğimiz olacaktır. Edirne’mizi ilim ve bilim tarih ve turizm  kenti yapmak, eğitimi en üst seviyeye taşımak  olmazsa olmazımızdır. Edirne’mizi karış karış gezdim ve ilimizin sorunlarını biliyorum. Şimdi Edirne’yi AK Belediyecilikle tanıştırmak için varız. AK Parti Belediyeciliğini Edirne’mizle tanışma vakti gelmiştir. Vakit EDİRNE Vaktidir.” dedi.

Salondaki vatandaşların alkışları eşliğinde başvuru formunu teslim eden Özbaş’a İl Başkanı Akmeşe Alındı Belgesini takdim etti.

Bilgin Özbaş Kimdir?

Bilgin ÖZBAŞ,  1969 yılında Edirne’de doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Edirne’de tamamladı. 1986 yılında Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra, T.Ü. Eğitim Yüksekokulu’nu ve A.Ü. İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Bitlis ve Edirne’de İlk ve orta dereceli okullarda öğretmen ve yöneticilik yaptıktan sonra, 1994 yılında Edirne Merkez Öğretmenevi’nde kurucu müdür olarak atandı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Ticaret Meslek Lisesi’nde Öğretmen ve  Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2008 yılında tekrar Öğretmenevi Müdürlüğüne atandı. 2009 yılında Yılın Öğretmeni seçilerek Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildi. 2012 yılında kurumlar arası nakil yoluyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına İl Müdür V. olarak atanmıştır. Halen bu görevini sürdürmekte olup, 2000-2015 yılları arasında Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da öğretim görevlisi olarak II. Öğretim Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Teknoloji Kullanımı derslerini vermiştir. Bilgin Özbaş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?