Edirne Belediye Başkanlığı 3E ve 7E hatlarını da hizmete sunuyor

Vatandaşların toplu ulaşımda daha kolay ulaşım sağlamasını hedefleyen Edirne Belediyesi; Belediye Meclis Kararı’yla hizmete sunduğu yeni hatlarda minibüsler 11 Mart Pazartesi Saat:07.00’den itibaren yolcu taşımaya başlayacak.

Edirne Belediye Başkanlığı 3E ve 7E hatlarını da hizmete sunuyor
Edirne Belediye Başkanlığı 3E ve 7E hatlarını da hizmete sunuyor admin
Bu içerik 570 kez okundu.

Edirne Belediyesi’nin yeni hizmete sunduğu 5D hattıyla Şükrüpaşa Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi ve Abdi İpekçi Caddesinden özellikle Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Cumartesi Pazarı, Margi Outlet, Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu, Zübeyde Hanım Caddesi’ne ulaşımının sağlanmasının ardından; vatandaşların memnuniyetini dikkate alan Edirne Belediyesi; 2 yeni hattı daha devreye soktu.

Toplu Ulaşım Hizmetleri’nde güvenli, ekonomik ve konforlu bir hizmet sunmayı hedefleyen Edirne Belediyesi 07.03.2019 tarihli Belediye Meclis toplantısında, Barutluk Mahallesi (Eski Toki, Belkoop çevresi ) ile Şükrüpaşa Mahallesi (Abdi İpekçi Caddesi çevresi), Fatih Mahallesi,  Kocasinan Mahallesi, Abdurrahman Mahallesi ve Talatpaşa Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine ve devamında Sağlık Yolunu kullanarak Tıp Fakültesi ile Otogara ulaşımın daha kısa sürede sağlanması amacıyla yeni 3E ve 7E No’lu toplu taşıma güzergahları düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Yapılan bu düzenleme ile;

3E ( PAZARTESİ PAZARI – OTOGAR ) HAT GÜZERGÂHI; “ Pazartesi Pazarı – Bostanpazarı- Tarlakapı Caddesini takiben Değirmen Kavşağı – Şehit İstiklal Vardar Caddesi – Carrefuarsa Kavşağından sağa dönerek DSİ Kavşağı – Zübeyde Hanım Caddesi – Bahriye Üçok Caddesi – Şükrüpaşa Muhtarlığı – Şehit Üğtm. Efkan Yıldırım Caddesi – Şehit Zülfü Küçükyoğurtlu Caddesi – Ayçicek Heykeli – Ali Rıza Ataktürk Caddesi – Muammer Aksoy Caddesi – Vali Konağı – Fatih Camii – Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi – Hadımağa Toki – Sağlık Yolu - Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi – D-100 Karayolunu takiben Ahmet Karadeniz Yerleşkesi (Mühendislik Fakültesi) – Otogar.

7E( FIRINLARSIRTI TOKİ – OTOGAR ) HAT GÜZERGÂHI; “ Fırınlarsırtı Toki - Bel Koop. Sitesi - Hilly Hotel – Abdi İpekçi Caddesini takiben Özgür Çocuklar Parkı – Gazi Osman Paşa Ortaokulu kavşağından sola, Olimpik Yüzme Havuzundan sağ dönerek 10001 Sokak – Şehit Sercan Gedikli Sokak – 10104 Caddesi – Sağlık Yolu – Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi – D-100 Karayolunu takiben Ahmet Karadeniz Yerleşkesi (Mühendislik Fakültesi) – Otogar güzergâhında hizmet verecektir.

Her iki hatta da seferler 11.03.2019 Pazartesi günü saat:07.00’ de başlayacak ve ilk duraklardan araçlar 20 dakika ara ile hareket edecek.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?