Edirne'de 'Göçmen Akını' İhbarı

TÜRKİYE'de yaşayan göçmenler, bir grubun internetten yaptığı çağrı üzerine Yunanistan'a geçmek için bu sabah saatlerinden itibaren, Edirne'ye gelmeye başladı.

Edirne'de 'Göçmen Akını' İhbarı
Edirne'de 'Göçmen Akını' İhbarı admin
Bu içerik 522 kez okundu.

TÜRKİYE'de yaşayan göçmenler, bir grubun internetten yaptığı çağrı üzerine Yunanistan'a geçmek için bu sabah saatlerinden itibaren, Edirne'ye gelmeye başladı. Jandarma ve polis ekipleri yollarda önlem alarak göçmenleri kent girişlerinde durdurup, Edirne Valiliği Geri Gönderme Merkezi'ne götürüyor.

Edirne'de polis ve jandarma ekipleri çok sayıda göçmenin kente geleceği ihbarının ardından bu sabah saatlerinde şehrin girişi ve otobüs terminalinde geniş önlemler aldı. Edirne'den Yunanistan'a açılan Pazarkule ile Bulgaristan'a açılan Kapıkule sınır kapılarına giden yollarda özel harekat polisleri ile jandarma timleri önlemleri artırdı. Jandarma, İstanbul- Edirne otoyolu gişeler girişinde, otobüs ve taksileri durdurup yaptığı aramalarda, aralarında çocuk ve kadınların da olduğu 100'e yakın göçmeni yakaladı. Yakalanan göçmenler sağlık kontrollerinin ardından Edirne Valiliği Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

Otobüste kızı eşi ile birlikte jandarmaya yakalanan Şahmil Ahmet, "Afganistan'dan kaçak yollarla Türkiye'ye geldik. Televizyon kanalı ve internet üzerinden yapılan çağrı üzerine Yunanistan'a geçmek için buraya geldik. 7 Nisan'a kadar Edirne'ye gelişler devam edecek" dedi. Jandarma ekiplerinin yakaladığı Afganistanlı bir kadın gözyaşı döktü. Yakalanan göçmenler kente gelişlerin devam edeceğini söyledi.

Polis ve jandarma ekiplerinin kent girişi, terminal ve toplu taşıma noktalarında önlemlerini sürdürdüğü belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?