Futbol EURO 2024 için geri sayım!

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Türkiye ve Almanya'nın aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) ev sahibinin, 27 Eylül'de İrlanda'nın başkenti Dublin'de belirleneceğini söyledi

Futbol EURO 2024 için geri sayım!
Futbol EURO 2024 için geri sayım! admin
Bu içerik 778 kez okundu.

2016 Avrupa Şampiyonası'nı 1 oyla kaybettiklerini belirterek sözlerine başlayan Yardımcı, "Oylamaya siyasi bir katılım olmayacak. Oylamada bizler yönetim kuruluna sunum yapacağız. UEFA teknik ekibi dosyalarımızı inceledikten sonra yönetim kuruluna sunacak. Aday iki ülke var, Türkiye ve Almanya. Süreç 2017'nin Mart ayında başladı. Şehirler ile logo ve sloganı belirledik." ifadelerini kullandı.

 

Garanti mektuplarını UEFA'ya teslim ettiklerini aktaran Yardımcı, şöyle devam etti:

"UEFA'da 16 icra kurulu üyesi vardı, statüden sonra 1 kadın üye daha oldu. Onun dışında 2 temsilci de Avrupa kulüplerinden yönetime alındı. Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı ile toplam üye sayısı 20 oldu. Almanya ve ben oy vermeyeceğim, dolayısıyla 18 kişi oy kullanacak. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığının sonucu, 27 Eylül'de İrlanda'nın başkenti Dublin'de belirlenecek."

 


Türkiye'nin önemli bir futbol ülkesi olduğunun UEFA tarafından bilindiğini vurgulayan Yardımcı, "Türkiye ilk defa böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapacak. Şansımız olduğuna inanıyorum. Burada önemli olan dosyamızın içeriği, o da çok dolu. Dosyamızla Almanya'yı yeneceğimize inanıyorum. TFF muazzam bir çalışma yaptı, hala da devam ediyor. Sayın Bakanımızla çok yakın çalışıyoruz. Büyük bir dayanışma ve yardımlaşma içerisindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?