YSK, Kırklareli Merkezde Oyların Yeniden Sayılmasına Karar Verdi

YSK, Kırklareli Merkez'de, bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında tercih mührü basılması sebebiyle yapılan itirazları ve oyların yeniden sayılmasına yönelik başvuruyu kabul etti.

YSK, Kırklareli Merkezde Oyların Yeniden Sayılmasına Karar Verdi
YSK, Kırklareli Merkezde Oyların Yeniden Sayılmasına Karar Verdi admin
Bu içerik 1343 kez okundu.

YSK, bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında tercih mührü basılması sebebiyle sandık kurullarınca oyların geçerli sayılmasına yapılan itirazları ve oyların yeniden sayılması ile bu hataların iptal edilmesine yönelik başvuruyu kabul etti. Kırklareli Merkez'de oyların sayım döküm işlemlerine devam edilmesi kararlaştırıldı.

YSK, BAŞVURUYU KABUL ETTİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin, Kırklareli Merkez'de bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında tercih mührü basılması sebebiyle sandık kurullarınca oyların geçerli kabul edilmesine yapılan itirazları ve oyların yeniden sayılması ile bu hataların iptal edilmesine yönelik başvuruyu kabul etti.

Kırklareli'nde sandık kurulu bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında mühür basılan pusulaları da geçerli saydı.

OYLAR YENİDEN SAYILMASINA KARAR VERİLDİ

Kırklareli Merkez İlçe Seçim Kuruluna bu şekildeki pusulaların geçerli sayılmasına itiraz edildi. İtirazda oyların yeniden sayılması ve bu hataların iptal edilmesi istendi. İlçe seçim kurulu başvuruyu kabul ederek, Kırklareli Merkez'de oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

SAYIM DURDURULDU

Bu karara da itiraz edilmesi üzerine Kırklareli İl Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurulunun kararını kaldırdı ve sayımı durdurdu.

Bunun üzerine MHP, Kırklareli İl Seçim Kurulu'nun kararının kaldırılması, ilçe seçim kurulu kararı uyarınca sayım ve döküm işleminin gerçekleştirilmesi talebiyle YSK'ya başvuruldu.

KIRKLARELİ MERKEZ'DE OYLAR YENİDEN SAYILACAK

YSK, Kırklareli İl Seçim Kurulu'nun kararının kaldırılarak, Kırklareli Merkez Seçim Kurulu kararı uyarınca işlem yapılmasına, sayım ve döküm işleminin devam etmesine karar verdi.

BAĞIMSIZ ADAY SEÇİMİ ÖNDE TAMAMLADI

Resmi olmayan sonuçlara göre Kırklareli'de seçimlere Bağımsız olarak giren Mehmet Siyam Kesimoğlu 17 bin 176 oyla (Yüzde 37.48) seçimi önde tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?