Trakya'da Elektrik Kesintileri Yüzde 18 Azaldı

TREDAŞ, elektrik dağıtım hizmeti sağladığı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de, bakım-onarım çalışmaları sayesinde kesinti sürelerini geçtiğimiz yıla göre yüzde 18 azalttı.

Trakya'da Elektrik Kesintileri Yüzde 18 Azaldı
Trakya'da Elektrik Kesintileri Yüzde 18 Azaldı admin
Bu içerik 241 kez okundu.

2018 yılında bir önceki yıla göre bakım çalışmalarını yüzde 17 artıran TREDAŞ, kesinti oranlarını gözle görülür oranda düşürdü. TREDAŞ tarafından yapılan bakımlar ve planlanan yatırımlar sayesinde 2017-2018 yıllarına göre Trakya genelinde kişi başına düşen ortalama kesinti süresi (SAİDİ-DK) yüzde 18 azaldı. Ayrıca arıza sayılarında yüzde 5 ve kesinti sürelerinde yüzde 8 azalma sağlandı. Elektrik kesinti süre ve sayılarını minimize ederek müşteri memnuniyetini en üst noktaya çıkarma hedefiyle yola çıkan TREDAŞ'ın, yatırımlarını ve bakım-onarım faaliyetlerini 2019 yılında da arttırarak devam edeceği belirtildi.

Türkiye'de ilk "Akıllı Şebeke" operasyon sisteminin rolü büyük

Trakya bölgesinin elektrik dağıtım şebekesi operatörü TREDAŞ, elektrik kesintilerini minimize ederek müşteri memnuniyetini en üst noktaya çıkarma hedefiyle, dünyanın öncü dijital endüstriyel şirketi haline dönüşen GE ile 2014 yılında işbirliği yaptı. Bu kapsamda TREDAŞ'ta Operasyon Merkezi kuran GE Şebeke Çözümleri, iş hizmetlerinin en güncel veriler ile desteklendiği yapıyı oluşturdu. 2018 yılında 837 adet kesintiye SCADA sistemi aracılığıyla uzaktan müdahale edip kısa sürede ilgili bölge enerjilendirildi. Arıza sayılarının azaltılmasında önemli rol oynayan TREDAŞ Operasyon Merkezi, tüm yönetim sistemlerini entegre biçimde sunan ilk referans proje olma özelliği de taşıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?