Sahte seçmen kaydında CHP’li başkana suçüstü

Yaklaşık 10 bin sahte seçmen kaydı yaptığı belirlenen Büyükçekmece Nüfus Müdürlüğü memuru Mehmet Özgür Samanlı'nın CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'le irtibatı tespit edildi

Sahte seçmen kaydında CHP’li başkana suçüstü
Sahte seçmen kaydında CHP’li başkana suçüstü admin
Bu içerik 472 kez okundu.

İstanbul Büyükçekmece'de organize oy vurgunu ile ilgili yürütülen savcılık soruşturması sırasında çarpıcı bir bilgiye ulaşıldı. 2017 yılının Nisan ayından itibaren binlerce sahte seçmen girişi yapan Nüfus müdürlüğü memuru Mehmet Özgür Samanlı'nın CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile irtibatı saptandı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nda şüpheli sıfatıyla verdiği ifadesinde Samanlı'yı tanımadığını iddia eden Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün Samanlı ile nüfus müdürlüğünde görev yaptığı dönemde telefon görüşmeleri belirlendi. Akgün'ün şüpheli nüfus müdürlüğü memuru ile 2 kez, bir yardımcısının 14, diğer yardımcısının ise yine 2 kez irtibat kurduğu anlaşıldı.

İstanbul Büyükçekmece'de taşıma oy skandalı ile ilgili yürütülen savcılık soruşturmasında ilginç bulgulara ulaşıldı. Şüpheli olarak verdiği savcılık ifadesinde hayali seçmen kayıtlarını yaptığı belirlenen Nüfus Müdürlüğü memuru Mehmet Özgür Samanlı'yı tanımadığını iddia eden CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün Samanlı ile nüfus müdürlüğüne geçtikten sonra telefon görüşmeleri saptandı. Akgün'ün iki yardımcısının da Mehmet Özgür Samanlı ile irtibat kurduğu tespit edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?