İşletmecilere Sigara Yasağı Anlatıldı

İşletmecilere Sigara Yasağı Anlatıldı

İşletmecilere Sigara Yasağı Anlatıldı
İşletmecilere Sigara Yasağı Anlatıldı admin
Bu içerik 880 kez okundu.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen etkinlikte, işletme sahibi ve esnaflara sigara içilmesi yasak olan kapalı alanlar, açık alan, kapalı alanda tütün mamullerinin içilmesi durumunda verilecek cezalar detaylı bir şekilde anlatıldı.

Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, kanunlara herkesin uyması gerektiğini, yasada sigara içilmeyen alanların açık bir şekilde belirtildiğini söyledi.Denetim ve kontrollerin halkın sağlığı için olduğunu ifade eden Kurt, "Sigara denetimlerimizi daha da arttıracağız. Eğer kurallara her yerde aynı şekilde uyulursa, işletmecilerin de bazı kaygıları ortadan kalkar. Siz sigara yasağını uygulayıp, yan komşunuz uygulamaz ise müşteri oraya gider tabiki. Ama herkes kurallara uyarsa sorun ortadan kalkar." dedi.

Kurt, sigara denetimlerini bugünden sonra daha da arttıracaklarını belirterek tüm işletmecileri kurallara uymaları konusunda uyardı.

"Tütün her 6 saniyede 1 kişinin ölümüne yol açıyor"

Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan ise alınan önlemlerin vatandaşların sağlığı için olduğunu belirtti.

Sigaranın ölüme götüren 50'in üzerinde sağlık sorununa yol açtığını vurgulayan Kalkan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yapılan araştırmalarda dünyada 3.1 milyar kişi sigara içiyor. Tütün her 6 saniyede 1 kişinin ölümüne yol açıyor. Her 10 ölümden 1'i sigaradan kaynaklanıyor. 2030 yılında sigara kaynaklı ölüm sayısının 8 milyonu geçeceği ön görülüyor. Türkiye'de her 6 dakikada 1 kişi, günde 275, yılda 100 binin üzerinde kişi tütüne bağlı hastalıklar nedeniyle ölmektedir"Etkinlikte, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Beyazıt ve Edirne Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kutel Nalçakan da bir konuşma yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?