TÜRKİYE GÜNDEMİ YEREL SEÇİMLER
Ramazan Oğuz AKSAL

TÜRKİYE GÜNDEMİ YEREL SEÇİMLER

Bu içerik 1111 kez okundu.

Evet Ülkemizin şu an gündemi yerel seçimler, tüm parti liderleri il il gezerken adaylarda kapı kapı gezmeye devam ediyor.

Edirne mizdede gündem yerel seçimler

Edirne de adaylar projelerini tek tek açıklar iken hiçbir aday Edirne de işsizliğe çözüm olacak istihdamı artıracak projelerden bahsetmemektedir. Adayların derdi belediye başkanı yada meclis üyesi olmak edirne halkının gündemide işsizliğe çare bulunması

Edirne sınır kenti olmasına rağmen yıllardır iktidarlar Bulgaristan Yunanistan Türkiye arasında serbest ticeret i Edirne ye kazandıramazken Edirne de fabrikaların yeter sayıda olmaması, olanlarında bazılarının kapalı olması ekonomisi sadece Turızm ve Üniversiteye dayalı Edirne de genç nüfus işsizlikten çıldırma safhasına gelmiştir. Tekirdağ,Çerkezköy,Çorlu serbest bölgesiyle,hava alanı ile bölgedeki fabrikalarıyla işsizliğin yok denecek kadar az olduğu yerler iken Edirne mizde işsizlik hat safhadadır.

Yerel seçim gündeminde iktidar partisi başkan adayı vekili  dahi programlarında bu konuya değinmez iken muhalefet ve diğer adaylarında bu konuda görüş serzetmemesi ekmek peşinde koşanlar için üzüntü nedeni olmaktadır.

Edirne de esnaf ın geçimi  Bulgaristan ve yunanistandan gelenlerin yapmış olduğu ticarete dayalı dır.Edirnemizde bu alışveriş son bulduğunda Edirne yi kötü günler beklemektedir.halkın gerçek gündemi işsizliktir.

Bu karmaşa içinde seçim yaklaşmaktadır.

Belediye başkanları son 2 haftada Edirne de işsizliğe çare olacak projeler üretmelidir. Ve Edirne de bulgarıstan ve yunanistandan gelenlerin yaratığı suni ticaret yerine kalıcı ticarete yönelik projelerin Belediye başkanlarınca üretilmesi şarttır.

İktidar partisi Edirne ye ikinci Üniversite yi gündemine almalı,fabrikaların kapalı olanlarının dahi çalışmasını temin etmelidir.

Edirne için yerel seçimlerin hayırlara vesile olması dileğiyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon...
Dinamit mi Koyuyor?
Dinamit mi Koyuyor?