KESER DÖNER SAP DÖNER BİR GÜN DE HESAP DÖNER

KESER DÖNER SAP DÖNER BİR GÜN DE HESAP DÖNER

Bu içerik 7636 kez okundu.

Evet seçim bitti. BEN CUMHURBAŞKANIYIM.HÜKÜMETİM 4 YIL DAHA BURDAYIM diyen aba altından sopa gösteren zihniyet kaybetti.
İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne vs artık CHP li.
Siyasetle uğraşan bilir akrabanın oyu zaten senindir. Yönetimler kadrolar kurulurken oy getirecek kişiler alınır ki yönetimler öyle oluşturulur. Cumhurbaşkanı ve AKP zihniyeti Türk insanını garanti görmüş olacakki ekonominin başına damadını bakanlıklara, genel müdürlüklere, müsteşarlıklara akrabalarını tanıdıklarını atadı. Sonuç bence hezimet. Büyük iller gitti. 
MHP ÇOK ÇALIŞTI. HAKKINI TESLİM ETMEK LAZIM.
Edirne de akp nin %40 oyu yok. Akp oyu %28 lerdedir artsa da  %30 lara varır. Ancak alınan oya bakılırsa mhp bu ittifaka ihanet etmemiş, destek vermiştir. Kaldı ki Koray uymaz şahsen çok iyi biridir. Ancak Edirne gibi riskli yerlerde aday tespit ederken hele de yerele aday belirlenirken Küçük yerlerde avukatlar riskli adaylar olur.
CHP dede parti içi muhalefet recep Gürkan ve ekibine fatura ödetmeye çalışmasa çok daha farklı bir sonuç olurdu. Ancak eski vekiller dahil paylaşımlarda chp yanında görülseler de iş oya geldiğinde vermedikleri halk arasında konuşulmaktadır.Nedeni de iyi partininde Edirne de bu ittifaka büyük destek verdiği düşünülürse chp nin %44 oyundan iyi parti oyu çıkılırsa chp Edirne’de geçmişte %60 oy oranına sahip iken bugün çok düştüğü görülecektir. Buda parti içi muhalefetin oy vermediği anlamı taşır.
Şimdi herkes bundan ders çıkarmalıdır. 
Akp hükümeti son 1 ayda piyasaya çiftçiye desteklemeler vs dahil dünya ödeme yaptığı halde bu sonuç yaşanmıştır.
Hükümet ben yaptım oldu ile bu işin yürümediğini anlamalıdır. Damadı ekonomi başına getirmekle bu işlerin yürümediğini artık görmelidir. Vatandaşı rahatlatacak çözümler üretmelidir. 
İktidar milletvekili içinde bu seçim hüsrandır. Edirne de ipsala dahil elindeki belediyeler gitmiştir. Bence milletvekili olurken nasıl oralara geldiği unutulmuştur. Kendimden örnek vermek gerekirse kızım mimar yazar Tuğçe Aksal imza günü için Ankara ya gitmiş ve giderken yanında 8 kitabından ikişer örnek almış hayatında ilk defa meclisi görecek helede Aksal ailesi olarak başta dua sonrasında çok çalıştığımız hatta soy adım Aksal diye küçük evren de dayak yemekten beter edildiğim halde (şahitlidir)kızım baba Ankara da imza günüm var soy adı akrabam diyorsun ben meclisi hiç görmedim. Fatma hanımı ziyaret edeyim. Bana meclisi gösterir demiştir. Bende Messenger dan whatsap tan bunu sayın vekile yazmıştım. Anap eski merkez ilçe başkanıyım. Ankara ve meclisi oradaki işleyişi çok iyi bilirim kızım  çıkan 8 kitabından 2 şer tane  yani 16 kitabı elinde meclise gelmiş iktidar vekili yerinde yok. Sekretaryasına bu kitapların 8 tanesini imzaladım bırakayım diyor sekretaryası hayır diyor kardeşim bali beklemedin sekreterlerine Edirne den gelecek misafir var onu ağırlayın desene Tuğçem Türkiye nin tanıdığı yazar whatpad te 31 milyon okuru var. kızım üzülüyor ve diğer vekil Orhan abimi de dolaşmıyor oteline dönüyor. Ben mimar Oğuz Aksal olarak seçildiği günden bugüne çalıştığım vekili Ankara da ziyaret etmedim. Ondan çocuklarıma iş istemedim. İhale istemedim. Sadece soy adı akrabam diye onun başarısına sevinmekten başka bir şey yapmadım. Kırk yıllık sağcı Oğuzu solcu yaptı sağ olsun İşte akp nin sonunun nedeni budur. dedim ya  işte ne oldum olan insanın sonu bu oldu.
Neyse meseleyi kişiselleştirmeyelim.
Akp nin Türkiye de çözüm süreci başlamıştır. Bugün mhp yokum dese her şey hüsran olur.
CHP Edirne de artık yara sarmalıdır. Belediye ye gelen her vatandaş mutlu ayrılmalıdır.Parti içinde kırgınlar kazanılmaya çalışılmalıdır. Seçim bitmiştir. Ama yenisi olmayacak diye bir durum yoktur. İşte hüsran yaşamamak adına herkes aklını başına alıp ona göre çalışmalı hizmet vermelidir. Bugün hüsrana uğrayanlar yarın zafer kazanmayacak yada bugün zafer kazananlar yarın hüsrana uğramayacak diye bir şey yoktur. Keşan’da Şenol yalı 12 oyla seçim kaybediyorsa 17 milyon nüfuslu İstanbul’da 24 bin oyla seçim kazanılıyorsa 1 oy dahi değerlidir. Ve 1 oya sahip bireye saygı şarttır.
En belirgin özelliği de İpsala ya çok hizmet eden Mehmet Kerman seçim kaybetmiştir. Demek mesele hizmet ama insana da saygı ön planda olmalıdır. Vatandaşla birlikte yaşamayanlar kaybetmeye mecburdur.
Seçimler başta Edirne mize ve Ülkemize hayırlar getirsin. Tekrar Başta Edirne belediye başkanı Recep Gürkan nezdinde Edirne de tüm ilçe belde lerde başkanlık meclis ve il genel meclisinde seçim kazananları kutlarım. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama
FETÖ'nün Adalet Bakanlığı yapılanmasına operasyon!
FETÖ'nün Adalet Bakanlığı yapılanmasına operasyon!