ER MEYDANI’NDA SAHUR

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen Kakava Hıdırellez Şenlikleri’nde Hıdırellezin Ramazan Ayının ilk gününe denk gelmesi nedeniyle Sarayiçi Er Meydanı’nda Edirne Belediyesi tarafından “Sahur Sofrası” kuruldu. Sahurun ardından vatandaşlar dileklerinin yazılı olduğu kağıtları Tunca Nehri’ne attılar.

ER MEYDANI’NDA SAHUR
ER MEYDANI’NDA SAHUR admin
Bu içerik 714 kez okundu.

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen Kakava Hıdırellez Şenlikleri, Hıdırellez kutlamaları ile devam etti. Hıdırellez’in Ramazan Ayının ilk gününe denk gelmesi nedeniyle Edirne Belediyesi tarafından “Sahur Sofrası” kuruldu. Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin uyarılarını dikkate alan Edirne Belediyesi yağmur yağışı ihtimaline karşı Sahur Sofrası’nı güreşlerin yapıldığı Er Meydanı’na kurdu. Er meydanı tribünlerinde Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm vatandaşlar ile sahur yaptı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Hıdrellez ve Kakava'nın Türk milletinin kültürel zenginliğinin bir unsuru, orucun da dini bir gereklilik olduğunu belirterek, bu kültürel zenginlikle dinin gerekliliğini birleştirmenin mutluluğunun yaşandığını söyledi. Canalp, “Edirne’yi ve Edirnelileri anlatan en güzel şey bugün buradaki etkinliktir. Edirneliler, gündüzü Kakava Hıdırellez Şenlikleri ile geceyi de sahurla birleştirebiliyorlar. Bu birleştirme de aslında milletimizin hamurunun ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir. Evet, Edirneliler, böyledir. Neşeyi, şenliği beraberce yaşar; bu neşeyi ve şenliği ibadetle birleştirmesini de bilir” diye konuştu.

Daha sonra Vali Canalp ile eşi Dr. Ayten Canalp; Belediye Başkanı Gürkan ve eşi Esra Gürkan Fatih Köprüsü'nden Tunca Nehri'ne "Barış, sağlık, bereket, kardeşlik" yazılı çelenk bıraktı.

Vatandaşlar da köprüden dileklerinin yazılı olduğu kağıtları nehir suyuna attı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Daha önce birlikte yaşadığı kadını ve 6 yaşındaki kızını öldürdü
Daha önce birlikte yaşadığı kadını ve 6 yaşındaki kızını öldürdü
AK Parti Edirne İl Başkanı İba: Kapıkule'de koronavirüs vakasına rastlanmadı
AK Parti Edirne İl Başkanı İba: Kapıkule'de koronavirüs vakasına rastlanmadı