YSK İstanbul seçim kararı açıklandı!

Türkiye 2019 yerel seçimlerinin ardından AK Parti tarafından yapılan, İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin tam kanunsuzluk nedeni ile seçimlerin iptaline ilişkin başvuru gündemi ile YSK öğle saatlerinde toplandı. Yüksek Seçim Kurulu İstanbul kararı için son dakikalar başladı ve vatandaşlar “İstanbul’da seçim tekrarlanacak mı? İstanbul seçimleri iptal mi ve yenilenecek mi?” sorularının yanıtını araştırıyorlar. İşte YSK’ya verilen belgeler ve seçimin iptali itirazına konu olan usulsüzlükler ile ilgili son dakika gelişmeleri…

YSK İstanbul seçim kararı açıklandı!
YSK İstanbul seçim kararı açıklandı! admin
Bu içerik 841 kez okundu.

Başta İstanbullular olmak üzere tüm Türkiye Yüksek Seçim Kurulu İstanbul kararı için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Bugün saat 14.30 itibariyle toplanan Yüksek Seçim Kurulu'nun gündeminde, Adalet ve Kalkınma Partisi, tam kanunsuzluk gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin başvurusu var. Peki, karar ne zaman açıklanacak? İstanbul seçimleri iptal mi ve yenilenecek mi?

YSK İSTANBUL KARARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine AK Parti'nin yaptığı itiraz hakkında, "Bizim de isteğimiz bir an önce bu kararın artık çıkmasıdır. Çünkü kamuoyunun da bir beklenti içerisinde olduğu biliniyor. Yeteri kadar müzakere edilir, incelenir, biterse, bugün karar çıkabilir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tekirdağ'da bıçaklı kavga
Tekirdağ'da bıçaklı kavga
Edirne'de vahşet
Edirne'de vahşet