Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası

Tekirdağ'da düzenlenen Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası
Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası admin
Bu içerik 614 kez okundu.

Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya, 21 spor kulübünden 18 erkek, 11 kadın takımı katıldı.

Müsabakalar sonucunda erkeklerde Deniz Yıldızları Spor Kulübü birinci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Spor Kulübü ikinci ve Denizaltı Su Sporları Kulübü üçüncü oldu. Kadınlarda ise Buz Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü birinci olurken, Bilimsel Yüzme Eğitim Spor Kulübü ikinci ve Deniz Yıldızları Spor Kulübü üçüncü sırayı aldı.

Ödül töreninde konuşan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şampiyonaya yaklaşık 500 sporcunun katıldığını ifade eden Özen, "Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu bünyesinde 11 farklı branşı barındıran ve bunların birçoğu da dünya ve Avrupa şampiyonluğu unvanını hak ederek taşıyan büyük bir aile. Su altı hokeyi bizim Avrupa'da başarı elde ettiğimiz ve bayrağımızı dalgalandırdığımız bir spor branşı. Bugün 4 gün süren bir organizasyonu başarı ile tamamladık. Bu şampiyonaya katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşma sonrası başarı elde eden takımlara madalya ve kupaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kapıkule'de yakıt yüklü tanker alev alev yandı
Kapıkule'de yakıt yüklü tanker alev alev yandı
Kadın girişimcilere üretim kooperatifi açıldı
Kadın girişimcilere üretim kooperatifi açıldı