Ergeneli kadınlar el emeği ürünlerini Malkara'da satışa sundu

Malkara'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katılan Ergene'deki kadınlar, kendilerine ayrılan stantlarda el emeği ürünlerini satarak ev ekonomilerine katkıda bulundular.

Ergeneli kadınlar el emeği ürünlerini Malkara'da satışa sundu
Ergeneli kadınlar el emeği ürünlerini Malkara'da satışa sundu admin
Bu içerik 283 kez okundu.

Malkara'nın kurtuluş gününde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Malkara'ya davet edilen Ergeneli kadınlar, Kadın El Emeği Sergisi'nde kendilerine ayrılan stantlarda el emeği ürünlerini sattılar.


Ergene'de kadınların kendi ürettikleri el sanatları ürünler ya da tarlalarında, bahçelerinde yetiştirip hazırladıkları, evlerinde yapmış oldukları salça, kesme, tarhana, köy ekmeği, yufka, reçel bunun yanı sıra bal, peynir ve yumurta gibi doğal ürünleri çok beğenen Malkara'daki vatandaşlar en kısa zamanda Ergene'ye gelerek bu ürünlerden tekrar satın alacaklarını belirttiler.


Ergene'deki üretici kadınların her zaman yanlarında olduklarını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Ergene'de el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunan kadınlarımız Malkara'nın kurtuluş günü nedeniyle düzenlenen programda kendilerine ayrılan stantlarda yapmış olduğu bu güzel ürünleri Malkaralılar ile buluşturdu. Ergene'nin bereketli topraklarında ürünlerini yetiştiren kadınlarımız böylelikle ev ekonomilerine katkıda sağlayabiliyor" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi