Akmeşe gitti, İba geldi

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe kongre süreci öncesi görevinden istifa etti. AK Parti Genel Merkezi tarafından Edirne İl Başkanlığı görevine Belgin İba atandı.

Akmeşe gitti, İba geldi
Akmeşe gitti, İba geldi Yasin
Bu içerik 2446 kez okundu.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı binasında dün basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı İlyas Akmeşe, görevinden istifa ettiğini açıkladı. AK Parti Genel Merkezi’ne istifasını sunduğunu açıklayan İlyas Akmeşe, partinin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerinde görev yaptığını söyledi. Yeni il başkanının ekibini rahat kurması için mevcut yönetim kurulu üyelerinin de istifa ettiğini kaydeden Akmeşe, 12 Ocak 2016 yılından bu yana AK Parti İl Başkanlığı görevini sürdürdüğünü söyledi.

Akmeşe, “Onurla ve itibarla geldiğim Edirne İl Başkanlığı görevini, onurla ve itibarla tamamlamayı nasip ettiği için rabbime sonsuz hamd ediyor; birçok insanın hayal dahi edemeyeceği bu göreve beni layık gören, ülkeme, şehrime ve teşkilatlarımıza hizmet etme imkanı sunan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AK Parti’yi AK Parti yapan ilkeler çerçevesinde, kişilerin ve makamların geçici olduğunu bilerek millete hizmet rotalarında zerre kadar sapmadıklarını belirten Akmeşe, “Mahalle teşkilatlarımız başta olmak üzere, ilçe başkanlarımızla ve 3 kademe ilçe yönetimlerimizle, Belediye Başkanlarımız, il genel meclis üyelerimiz ve belediye meclis üyelerimizle birlikte görevden değil, canı gönülden partimize ve davamıza hizmet ettik.

İl Başkanı olarak görev aldığım sürede 1 referandum 1 genel ve 1 yerel seçim de teşkilatlarımızın olağan üstü gayreti ile çalıştık. 31 Mart yerel seçimlerinde en büyük ilçemiz Keşan dahil 3 ilçemiz ve 4 beldemizin Belediye Başkanlıklarını kazanabildik. Ama hatalardan da ders çıkarabilen, milletin kararını her şeyin üstünde gören bir teşkilat olarak ne heyecanımızdan ne de millete hizmet aşkımızdan hiç bir şey kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz.

7.olağan kongrenin partimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, resmi görevim olsun olmasın, en iyi bildiğim şeyi yani samimiyetle ve heyecanla Ak Parti çatısı altında ve Cumhurbaşkanımızın emrinde hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini istiyorum.

Baki kalan bu kubbede hoş bir sadâ imiş. Gökkubbede ilkeli ve hakkaniyetli bir duruşla bir sadâ bırakabildiysek ne mutlu bize diyor. Bu vesile ile tüm teşkilatlarımızdan ve Edirneli hemşerilerimizden helallik istiyor, sağlıcakla kalmanızı diliyorum” şeklinde konuştu.

MAZBATASINI ALDI

Öte yandan İl Başkanlığı görevine atanan Belgin İba, mazbatasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in elinden aldı.

“HİZMET NÖBETİNİ DEVRALDIM”

AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Belgin İba, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve teveccühleri ile Edirne’de hizmet nöbetini devraldığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve teveccühleri ile Edirne’mizde hizmet nöbetini devralmış, Edirne AK Parti İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Bu görev için şahsımı uygun gören Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e desteklerinden ve şahsıma güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Tarafıma tevdi edilen bu kutlu görevi devraldığım İlyas Akmeşe Başkanımıza da bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ve emeğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BELGİN İBA KİMDİR?

1975 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde doğan Belgin İba, İlk ve ortaöğretimini İstanbul, yüksek öğrenimini Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde tamamladı.  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda bir süre öğretmenlik yapması sonrası iş hayatına atıldı. Edirne’de pek çok iştirake ve istihdama imza attı. İş kadını kimliğinin yanında memleket meselelerinin çözümüne katkı sunmak amacıyla siyasetle de ilgilendi. AK Parti Belediye Meclis üyeliği görevini 2009 – 2014 yılları arasında gerçekleştiren İba, evli ve 2 çocuk annesi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi