VELİLERİ RAHATLATAN AÇIKLAMA

Türkiye Kantin İşletmecileri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Harun Özen’den velilerimizi rahatlatan ve aydınlatan açıklama geldi.

VELİLERİ RAHATLATAN AÇIKLAMA
VELİLERİ RAHATLATAN AÇIKLAMA Yasin
Bu içerik 7386 kez okundu.

Yakın tarihte Ankara ve Diyarbakır illerinde gerçekleşen üzücü olaylar tüm ülkemizi üzdüğü gibi biz kantin işletmecilerini de derinden üzmüştür. Bu elim olayların ardından bazı kesimlerin mesleğimizle ilgili yaptığı acımasız itham ve eleştiriler, en değerli varlığımız olan çocuklarımıza verdiğimiz hizmetten mahrum bıraktırılacak açıklamalar yapılmaktadır.

İlimiz okullarının tüm kantinleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Tarım il Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Edirne Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğümüz, Okul idarelerimiz ve velilerimizi temsil eden Okul Aile Birliği yönetim Kurullarımız tarafından denetlenmektedir. Kantinlerin yeterince denetlenmediği iddiasında bulunmak, kantin işletmelerinin gelişimine katkı sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, eğitim çalışmalarına oldukça fazla zaman harcayan, mesleğini hakkıyla yapan bu kurum personellerini yaralamaktadır. Bütün denetlemeler esnasında kantinlerimizde çocuklarımıza zarar verebilecek herhangi bir gıda ürününün satılmadığı denetim raporlarıyla tespit edilmiştir.

Ancak okulların etrafında bulunan bakkal ve marketler tarafından kantinlerimizde satılması uygun görülmeyen ve yasaklanmış gıda ürünlerinin satıldığı ve bu ürünlerin de satışının yasak olmadığı bilinen bir gerçektir. Bu işletmelerin de yavrularımıza hizmet verdiği gerçeği göz önünde tutulursa aynı kantin işletmelerinin tabi tutulduğu denetlemelerin yapılması gerekmektedir. Daha geniş düşünülecek olursa çocuklarımızın yaşam alanı olan ve çocuklarımıza hitap eden her işletmenin de aynı hassasiyetle takip edilmesi genel arzumuz ve beklentimizdir.

Bizler Edirne kantin işletmecileri olarak hassasiyetlerin bilincinde olup özellikle üretime yönelik gıda ürünlerimiz için ,hijyenik ortamlarda anında üretim, anında tüketim mantığı ile hareket etmekteyiz. Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı ile 17 il arasında Modüler Eğitim protokolü imzalanmıştır. Edirne’miz de bu iller arasındadır. Kantin işletmecileri ve çalışanları için verilecek bu Eğitimlerden sonra çocuklarımıza değişik ve gelişimlerini ön planda tutabilecek lezzetleri bulma olanağı sağlanacaktır.

Sonuç olarak velilerimiz rahat olsunlar, kantinlerimizde genel olarak çalışanlarımız bayan olarak işlerinin başında, anne hassasiyeti ile, kendi çocuklarımıza yedirmeyeceğimiz hiçbir şeyi bizlere emanet edilen yavrularımıza asla yedirmeyeceklerdir.

Sağlıklı beslenmelerimizle yarına hazırladığımız, gözbebeğimiz yavrularımız için varız, var olmaya devam edeceğiz. Bize güvenin.

HARUN ÖZEN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ