Edirne keşan'da, depremzedeler için yardım kampanyası

Keşan'da, depremzedeler için yardım kampanyasıEDİRNE'nin Keşan ilçesinde, Elazığ'daki depremin ardından bölgeye gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıldı.

Edirne keşan'da, depremzedeler için yardım kampanyası
Edirne keşan'da, depremzedeler için yardım kampanyası Yasin
Bu içerik 294 kez okundu.

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde'daki depremin ardından bölgeye gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatıldı. Yardım için getirilen kolilerin içinden depremzedelere yazılmış 'geçmiş olsun' notları da çıkarken, bir çocuğun oyuncağını koyduğu zarfın üzerine 'Sende paylaş, ben oynadım, sende oyna' yazması duygulandırdı.

 

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Keşan Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Keşan Belediyesi Atatürk Spor Tesisleri bahçesine kurulan çadırda halktan toplanan gıda malzemesi, giyim eşyası, battaniye, soba, çocuk bezi gibi ürünler, Elazığ'daki depremzedelere gönderilecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Elazığ'daki depremin ardından bölgeye gönderilmek üzere yardım kampanyası çağrısında bulunduklarını belirterek, Bu yaptığımız çağrıya Keşan halkı oldukça duyarlı davrandı. Biz bu eşyaları ayıracağız. Giyim eşyalarının hiç kullanılmamış olanlarını kutulayıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Elazığ'a göndereceğiz. Türk halkının bu tür olaylarda dayanışma içerisinde olduğunu bir kez daha gördük. Tüm Türk halkına teşekkür ediyorum dedi.

Yardım için getirilen kolilerin içinden depremzedelere yazılmış 'geçmiş olsun' dilekleri içeren notlar da çıktı. Bir çocuğun oyuncağını koyduğu zarfın üzerine 'Sende paylaş, ben oynadım, sende oyna' yazması ise duygulandırdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi