KONSER ÖNCESİ PROVA YAPAN BANDOYU ZİYARET ETTİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, egemenliğimizin 100. yılında; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda iki katlı turizm otobüsüne binerek, konser verecek olan Edirne Belediye Bandosu ekiplerini ziyaret etti. Belediye Başkanı Recep Gürkan, bando ekiplerinden önce kendi sağlıklarına dikkat etmelerini istedi.

KONSER ÖNCESİ PROVA YAPAN BANDOYU ZİYARET ETTİ
KONSER ÖNCESİ PROVA YAPAN BANDOYU ZİYARET ETTİ Yasin
Bu içerik 667 kez okundu.

Ulusal ve uluslararası birçok festivale katılarak Edirne’nin adını duyuran, kentin tanıtımına büyük katkı sağlayan Edirne Belediye Bandosu; bu yıl egemenliğimizin 100. yılını da kutlayacağımız 23 Nisal Ulasal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nda; 1920 yılına ithafen 23 Nisan Perşembe Saat:19.20’de iki katlı turizm otobüsüne binerek; konser verecek. Milli ve kahramanlık marşlarını çalacak olan Belediye Bandosu; 23 Nisan coşkusunu balkonlara taşıyacak. Saat:21.00’de ise belediye hoparlöründen, sosyal medya hesaplarından canlı yayınla İstiklal Marşı çalacak. Tüm Edirneliler de balkonlarından Milli Marşımıza eşlik edecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da program için prova yapan Edirne Belediye Bandosu ekiplerini ziyaret etti. Bando ekipleriyle sohbet eden Başkan Gürkan, “Öncelikle sağlığınız. Kendi sağlığınız. Buna dikkat ederek, sosyal mesafeyi koruyarak, 23 Nisan Akşamı Saat:19.20’de konsere başlayacağız. Neden 19.20 çünkü 23 Nisan 1920 tarihinde açıldı, TBMM.  Turizm otobüs alacak sizleri. Hijyen kurallarına dikkat ederek, Saat:20.30’a kadar, kentte dolaşacağız. 21.00’e doğru belediyeye geleceğiz. Orada anons sistemini kuracağız. Saat:21.00’de balkonlarına bütün Edirneliler ile birlikte İstiklal Marşımızı söyleyeceğiz. Sizde görüyorsunuz, bazı belediyeler zaman zaman bandoyu çıkarıyor. Ben bunu yapmadım. Çünkü çoğu nefesli sazlar, yayılma ihtimali daha yüksek. Ama otobüs yüksek ve hareket halinde olacağı için sizi de riske sokmamış olacağız” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi