Edirne'deki uluslararası öğrencilere yardım kolisi dağıtıldı

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ve Kosova'lı Öğrenciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde, Edirne'de öğrenim gören ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ülkelerine dönemeyen uluslararası öğrencilere gıda kolisi dağıtıldı.

Edirne'deki uluslararası öğrencilere yardım kolisi dağıtıldı
Edirne'deki uluslararası öğrencilere yardım kolisi dağıtıldı Yasin
Bu içerik 407 kez okundu.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, AFAD Edirne İl Müdürlüğü, Türk Kızılay Edirne Şubesi ve Edirne İnsan Hak Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği'nin destekleriyle, uluslararası öğrencilere ihtiyaç duydukları gıda malzemelerinin ulaştırıldığını belirtti.

Trakya Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için çalıştıklarını vurgulayan Çalışkan, gıda yardımlarının düzenli olarak süreceğini ifade etti.

Destek veren kuruluşlara teşekkür eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Kentimizde eğitim gören uluslararası öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bu zor süreçte yaşadıkları ülkelere dönemeyen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kurumlarımızın destekleriyle yardımlar ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 80 öğrencimize yardımda bulunduk. Desteklerinden dolayı kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yardımlarımız Ramazan ayı boyunca devam edecek. Yardım alamayan öğrencilerimiz derneğimizle iletişime geçebilir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi