Tekirdağ'daki evinin çatısından Uludağ'ı görüntüledi

Tekirdağ'da yaşayan fotoğraf tutkunu İlker Uskan, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının getirilmesinin ardından, oturduğu evin çatısından 180 kilometre mesafedeki Bursa Uludağ'daki karlı zirveyi görüntüledi.

Tekirdağ'daki evinin çatısından Uludağ'ı görüntüledi
Tekirdağ'daki evinin çatısından Uludağ'ı görüntüledi Yasin
Bu içerik 312 kez okundu.

Dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle insanlar evlerine çekilirken, Türkiye'de 30 il ve Zonguldak'ta sokağa çıkma ile şehirler arası seyahatlere kısıtlamalar getirildi. Hava kirliliğinin azalmasıyla birlikte Tekirdağ'ın 100'üncü Yıl Mahallesi'nde yaşayan reklamcı ve fotoğraf tutkunu İlker Uskan, oturduğu binanın 7'inci katına çıkıp, kamera ve fotoğraf makinesi ile kuş uçuşu 180 kilometre olan Bursa'daki Uludağ'ın karlı zirvesini net bir şekilde görüntüledi.

"TEKİRDAĞ'DA ÇIPLAK GÖZLE DE ULUDAĞ'I GÖRDÜM"
Bizim sahilde bulunan eski iskelenin ucunu referans noktası olarak orayı ayarladım. ve karşıda görüntülemiş olduğum dağın kesinlikle Uludağ olduğunu teyit etmiş oldum. Bir fotoğrafçı olarak Erdek Yarımadası ve adalar gözüküyordu ama Tekirdağ'dan Uludağ'ın görüneceği hiç aklıma gelmezdi. Tekirdağ'da çıplak gözle de Uludağ'ı gördüm bunu biraz daha kaliteli olarak görüntüledik ve bunu başardık."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi