Edirneli esnaf, şükür duası yaptı ciğerli lokma dağıttı

Edirne'de yeni normalleşmenin ilk günü alınan kararlarla birlikte dükkanlarını açan esnaf, şükür duası yaptıktan sonra Edirne'nin en meşhur yemeği olan tava ciğerli lokma dağıttı.

Edirneli esnaf, şükür duası yaptı ciğerli lokma dağıttı
Edirneli esnaf, şükür duası yaptı ciğerli lokma dağıttı Yasin
Bu içerik 196 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu yeni normalleşme sürecinin ilk günü Edirne'de ciğerci dükkanları da kapılarını açtı. 80 gün sonra kapılarını açan ciğerciler ilk müşterilerini kabul etti. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyan müşteriler aylar sonra ciğer yemenin, işletme sahipleri de müşterilerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

İş yerlerinin açıldığı için mutlu olduklarını belirten Edirneli esnaf, Tarihi Selimiye Arastası Çarşısı önünde bir araya gelerek şükür duası yaptı. Ardından hazırlanan Edirne'nin en meşhur yemeği olan tava ciğerli lokmalar esnafa ve vatandaşlara dağıtıldı.

Tava ciğer ustalarından İsmail Işık, açıklanan kararlara uymaya devam edeceklerini belirterek bugün işbaşı yaptıklarını söyledi.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurusuyla kepenklerimizi açtık" diyen bir diğer tava ciğer ustası Cevat Işık'da çalışanların ve esnafın çok mutlu olduğunu ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi