HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak COVİD-19 sürecinde gerçekten de çok çalıştık. Ulaşabildiğimiz herkese ulaştık, tüm evlere, tüm işyerlerine… Bu konuda vicdanen de müsterihiz” dedi.

HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ
HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ Yasin
Bu içerik 269 kez okundu.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz ile birliğe üye olan esnaf, COVİD-19 sürecinde esnafın yanında olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz ile birliğe üye olan esnafı Belediye Meclis Salonu’nda ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de zor günlerden geçtiğini söyledi.

COVİD-19 krizinin büyük bir bölümünün atlatıldığını ve Türkiye’nin normalleşme sürecine geçtiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’de yaklaşık bir aydır yeni bir vaka görülmedi. Yeni normalleşme ile birlikte tedbirleri de elden bırakmadan maske, sosyal mesafe, fizik mesafe, dezenfektan, hijyen tedbirlerini bırakmadan yaşamaya devam edeceğiz. Bu yeni döneme, yeni normalleşmeye hepimizin uyum sağlaması gerekiyor. Bu süreçte hepimiz gerçekten çok çalıştık. Edirne Belediyesi olarak vicdanen de müsterihiz. Ulaşabildiğimiz herkese ulaştık. Vatandaşlarımıza, tüm evlere, tüm işyerlerine… Başkan Yardımcım Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’nun koordinatörlüğünde gerçekten belediye personelimiz çok çalıştı, iyi çalıştı. Biz de çok memnunuz, vatandaşta çok memnun” diye konuştu.

3-4 ve 5 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan 659. Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’nin en büyük festivallerinden biri olan Kırkpınar’ı 3 Temmuz’da başlatacaktık. Geçen hafta İstanbul’da yaptığımız toplantıda Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni  bir süre erteleme kararı aldık. Henüz yeni bir tarih belirlemiş ya da olup olmayacağı konusunda bir karar almış değiliz. 3 Temmuz’da Edirne’de bir toplantı daha yapacağız; Güreş Federasyonu, Kırkpınar Ağası, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ile. Haziran Ayı’ndaki sonuçlara bakacağız. Yeni normalleşme ile birlikte pozitif vaka sayısı artıyor mu artmıyor mu? Çünkü yağlı güreş bir temas sporu. Her noktasında çok yakın bir temas var.  O yüzden hem pehlivanları hem de seyircileri riske atmamak adına Haziran Ayı’nda ortaya çıkan sonuçlara göre 3 Temmuz’da Kırkpınar Güreşleri’ni ne zaman ve nasıl yapacağımıza birlikte karar vereceğiz” dedi.

Tüm esnafa bir kez ‘Hayırlı işler’ dileyen Gürkan,  “Biz sizlerin her zamana yanında olmaya gayret ediyoruz. Bundan sonra ki süreçte de aynı şekilde her şeyimizi paylaşarak, süreci yönetmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.  

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz de Belediye Başkanı Recep Gürkan’a bir kez daha teşekkür ederek, “Bu pandemi sürecinde sizin şahsınızda çalışma arkadaşlarınızdan esnaf ve sanatkar arkadaşlarımız çok faydasını gördü. Şu açıklıkla söylemem gerekir ki, Edirne Belediyesi beklenenin üzerinde bir performans sergiledi. Onun için ben ve arkadaşlarım bize teşekkür etmek adına sizi ziyaret etmek istedik” dedi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi