YENİ NORMALDE NİKAH

Edirne Belediyesi, 1 Haziran normalleşme takvimi çerçevesinde yeniden açılan Nikah Salonu’nda COVİD-19 tedbirleri kapsamında yeni düzenlemeler yaptı. Nikah Salonu’nun kapasitesi 20’ye düşürüldü. Solanda her gün dezenfekte yapılırken; misafirler ateşi ölçülerek içeriye alınıyor. Maskesi olmayanlar da nikaha katılamıyor.

YENİ NORMALDE NİKAH
YENİ NORMALDE NİKAH Yasin
Bu içerik 279 kez okundu.

Edirne Belediyesi, 1 Haziran normalleşme takvimi çerçevesinde Nikah Salon’ları yeniden açtı. Ancak yeni normalleşmede Nikah Salonu’nda çeşitli düzenlemeler yapıldı. COVİD-19 tedbirleri kapsamında salonun kapasitesi 20’ye düşürüldü. Salonda misafirlerin oturabileceği sadece 20 sandalye bırakıldı. Ve sandalyeler arasında sosyal mesafe sağlandı.

Nikah memuru, gelin-damat ve şahitlerde yine sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturmasına izin veriliyor. Nikaha gelen misafirler, gelin-damat da dahil olmak üzere maskesiz içeriye alınmıyor; girişte ateşleri ölçülüyor.  

Edirne Belediye Nikah Salonu da yine belediye ekipleri tarafından her gün dezenfekte ediliyor. Tüm bu şartlara rağmen 1 Haziran’dan bugüne kadar mutluluğa ‘Evet’ demek isteyen 9 çiftin nikahı kıyıldı. 6 Haziran Cumartesi Günü ise 9 çift daha ‘Evet’ diyecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi