ÜNİVERSİTELİ İLK YARDIMCILAR SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi’ne başvurarak, eğitimi başarıyla tamamlayan Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği’ne üye olan 13 üniversite öğrencisi sertifikalarına kavuştu. Öğrencileri tebrik eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İlk yardım belki kendimiz için, belki ailemiz, belki çocuklarımız, belki de dostlarımız için gerekli olacak. Bu anlamda ilk yardım eğitimi çok önemli, değerli ve anlamlı bir eğitim” dedi.

ÜNİVERSİTELİ İLK YARDIMCILAR SERTİFİKALARINA KAVUŞTU
ÜNİVERSİTELİ İLK YARDIMCILAR SERTİFİKALARINA KAVUŞTU Yasin
Bu içerik 6102 kez okundu.

İlk Yardım Merkezi ile Türkiye’deki ilk 3 belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, kurumlara, sivil toplum örgütlerine ve derneklere ücretsiz eğitimler vermeye devam ediyor. Yurtdışından gelen, Trakya Üniversitesi’nde eğitim gören ve Trakya Uluslararası Öğrenci  Derneği’ne üye olan 13 öğrencide bu kapsamda Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi’nde ilk yardım eğitimi aldılar. Ekim ayında düzenlenen bu eğitimin ardından öğrenciler düzenlenen törenle sertifikalarına kavuştu. Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törende katılımcılar, ateşleri ölçüldükten sonra salona alındı. Sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Trakya Uluslararası Öğrenci  Derneği Başkanı Hakan Çalışkan katıldı.

İlk yardım eğitiminin çok önemli bir eğitim olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bu eğitimi belki hayatınız boyunca hiç kullanmayacaksınız. Ama bir kez bile kullansanız emin olun aldığınız eğitime değer bir davranış bu. Ne zaman, nerede, hangimizin ilk yardım eğitimine ihtiyaç duyacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz. Bu belki kendimiz için, belki ailemiz, belki çocuklarımız belki de dostlarımız için gerekli olacak. Bu anlamda çok önemli, değerli ve anlamlı bir eğitim. Bugüne kadar Edirne Belediyesi olarak çok fazla sayıda eğitim verdik. Türkiye’de bu sertifikayı vermeye yetkili 3 belediyeden bir tanesi biziz. Normalde bu eğitim ücretli yapıyorlar. Biz sadece devlete yatması gereken sınav harcı dışında herhangi bir ücret almıyoruz" dedi.

Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Bu süreçte bütün derneklere kurumlara, sivil toplum örgütlerine ücretsiz ilk yardım eğitimleri veriyoruz. Normalde Sağlık Bakanlığı’nın her yıl belirlediği bir ücreti var. Ama biz sadece sınav ücretini alıyoruz. Biz şuna inanıyoruz; halkın sağlık okur-yazarlığını; sağlık farkındalığını yukarıya doğru çıkarırsak sağlıklı bir toplum elde ederiz. Edirne bu konuda çok ‘en’lere sahip bir ilimizdir” dedi.

Trakya Uluslararası Öğrenci  Derneği Başkanı Hakan Çalışkan da kendilerine verdikleri destekten dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ