Öğrenciler sınavda ter döktü, veliler sosyal mesafeyi unuttu

EDİRNE'de öğrenciler, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için sabahın erken saatlerinde okulların yolunu tuttu.

Öğrenciler sınavda ter döktü, veliler sosyal mesafeyi unuttu
Öğrenciler sınavda ter döktü, veliler sosyal mesafeyi unuttu Yasin
Bu içerik 152 kez okundu.

öğrenciler, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için sabahın erken saatlerinde okulların yolunu tuttu. Öğrenciler sosyal mesafe kuralıyla tek sıra halinde okullara alınırken, veliler ise sınav heyecanıyla sosyal mesafe kuralını unutarak dışarıda bekledi.

Edirne'de LGS sınavına girecek öğrenciler, sabahın erken saatlerinde velileriyle birlikte okullara gitti. Öğrenciler, maskeleriyle birlikte tek sıra halinde okula giren öğrencilere özellikle sosyal mesafe kuralı hatırlatıldı. Öğrencilerin içeride ter dökerken veliler ise okul önünde sosyal mesafe kuralını unuttu. Heyecanla çocukları için dua eden velilere, okul görevlileri sık sık sosyal mesafe kuralını hatırlattı. Okulda görevli öğretmenler ise çocukların durumu ile ilgili velilere sık sık bilgi verdi.

 VELİLER GÖREVLİLERLE TARTIŞTIBazı veliler ise çocuklar içeri alınırken görevlilerle sıra tartışması yaşadı. Çocuklarının sırada fazla bekletildiğini ve strese girdiğini savunan veliler görevlilere itiraz etti. Velileri görevliler yatıştırarak sakinleştirmeye çalıştı.

Öte yandan Edirne merkezde LGS sınavı kapsamında 3 köy okulu ve 7 özel okul olmak üzere toplam 29 okulda sınav yapıldı. İl genelindeyse toplam 90 okulda 5 bin 156 öğrenci sınavda ter döktü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi