Koronavirüs denetiminde polisi gören vatandaşlar

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından "Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında" gerçekleştirilen denetimlerde, polisi gören vatandaşların birçoğu ceplerinden, kollarından ve poşetlerinden çıkardıkları maskeleri kısa sürede takmaya çalışırken sosyal medya düzenine de geçmeleri dikkat çekti.

Koronavirüs denetiminde polisi gören vatandaşlar
Koronavirüs denetiminde polisi gören vatandaşlar Yasin
Bu içerik 196 kez okundu.

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine "Kovid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler" konulu genelge göndermesinin ardından ülke genelinde olduğu gibi Edirne'de de eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi. Polisi gören vatandaşlar, ceplerindeki maskeleri takmaya çalışırken 6 kişilik arkadaş grubu ise sosyal mesafe düzenine geçip sohbet etmeye başladı.

İŞLEK CADDEDE MASKE DENETİMİ

Polis, sağlık, tarım ve zabıta ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Kentin en işlek caddelerinden biri olan Saraçlar caddesinde maske uygulaması yapıldı.

MASKELER, CEPTEN VE POŞETTEN ÇIKTI

Maskeyi çenesine ve koluna takan vatandaşlar ekipler tarafından uyarıldıktan sonra maskelerini doğru şekilde taktı. Birçok vatandaşın maskesini cebinde, kolunda ve poşetlerde taşıdığı ayrıca polisi görünce kısa sürede maskeyi takmaya çalıştıkları görüldü.

POLİSİ GÖRÜNCE SOSYAL MESAFELİ SOHBETE BAŞLADILAR

Caddenin bir köşesinde sohbet eden 6 kişilik arkadaş grubu ise polis ekiplerini görünce maskelerini takarak sosyal mesafe düzenine geçip sohbet etmeye devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi