Trakya'da en tatlı hasat başladı

Trakya'da en tatlı hasat başladı Kovid-19 arı ürünlerine talebi artırdı Bal üreticisi rekolteden memnun Edirne'de ayçiçeklerinin süslediği arazilere yakın bölgelere kovanlarını bırakan bal üreticileri, 5 ay boyunca emek vererek ürettikleri ayçiçeği balının hasadını yapmanın heyecanını yaşıyor.

Trakya'da en tatlı hasat başladı
Trakya'da en tatlı hasat başladı Yasin
Bu içerik 201 kez okundu.

Türkiye'nin ayçiçeği balı üretiminde önemli rol oynayan Edirne'de yüzlerce bal üreticisi en tatlı hasada başladı. Sabahın erken saatlerinde bal kovanlarını açan üreticiler, kovanlardan topladıkları petekleri, çadırlarda sağım makinesiyle sağarak, satışa hazır hale getiriyor.

Üretici rekolteden memnun

Bin bir derde deva olarak bilinen ve sofraların vazgeçilmezi arasında yer alan balın hasadı için yoğun mesai yapan Edirneli arıcılardan Erman Arabacı, üreticinin bu yıl ki rekolteden memnun olduğunu belirterek, Trakya ve Edirne'nin ayçiçeği balı üretiminde Türkiye'nin önemli bölgeleri arasında bulunduğunu ifade etti.

Kovid-19 arı ürünlerine talebi artırdı

Korona virüs salgını sonrası arı ürünlerine talebin gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Edirneli bal üreticilerinden Erman Arabacı, zaman zaman taleplere yetişmekte zorluk çektiklerini ifade ederek, yeni sezonla birlikte hem vatandaşların hem de bal satıcılarının yüzünün güleceğini ifade etti. Arabacı, diğer arı ürünleri polen ve propolis gibi ürünlere de ciddi talep olduğunu söyledi.

Bölgede üç çeşit bal üretiliyor

Edirneli bal üreticilerinden Erman Arabacı, bölgede ilkbahar döneminde kara çalı, ayçiçeği sezonunda çiçek balı ve Saros Körfezi'nde de çam balı üretildiğini de kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ