1 ton 100 kiloluk 'Tosun' adlı dana 24 bin liraya satıldı

1 ton 100 kiloluk 'Tosun' adlı dana 24 bin liraya satıldıTEKİRDAĞ'ın Malkara ilçesinde özel olarak yetiştirilen ve 'Tosun' adı verilen 1 ton 100 kiloluk kurbanlık dana pazarlık sonucunda 24 bin liraya satıldı.

1 ton 100 kiloluk 'Tosun' adlı dana 24 bin liraya satıldı
1 ton 100 kiloluk 'Tosun' adlı dana 24 bin liraya satıldı Yasin
Bu içerik 169 kez okundu.

Malkara'nın Çavuşköy Mahallesi'nde besicilik yapan Şefik Öktem (57) tarafından yetiştirilen simental cinsi 1 ton 100 kiloya ulaşan ve 'Tosun' adı verilen dana, Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkarıldı. Danayı ilçede tüccarlık yapan Aşkın Kurt, sıkı pazarlık sonucu 24 bin liraya satın aldı.

Kurban Bayramı öncesi ilk kurbanlık hayvanını sattığını söyleyen Şefik Öktem, 35 yıldan bu yana hayvancılık yapıyorum. Ayrıca kurbanlık hayvan satıyorum. Kurbanlık piyasası bu sene pek iyi değil, memnun değiliz ama başka da yapacak bir şey yok. Kurbanlık ilk satışımı yaptım. 1 ton 100 kilo danamı pazarlık yaparak 24 bin liraya sattım. Kendisine hayırlı olsun dedi.

Tosun'u satın alan Aşkın Kurt, hayvanı 7 hisseli olarak bayram günü kesip, kurban kesemeyen vatandaşlara dağıtacaklarını belirterek, 1 ton 100 kiloluk kurbanımızı aldık. Allah'ta bize kurbanımızı kurban bayramında kesmeye nasip etsin. Gerçekten çok güzel bakmış boğasına. 28 aylık olan bu boğa 1 ton 100 kilo rahat var. Ben de 7 kişinin vekaletini aldım ve 7 hisseli bu danayı keseceğiz. Kestiğimiz bu kurbanı da bayram kurban kesemeyen vatandaşlarımıza 7 hissedar olarak dağıtacağız dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
TBMM Başkanı Şentop İdam cezası düşünülebilir
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ
HAYATIN TÜM RENKLERİ İÇİN YEŞİLİ ÖNEMSİYORUZ