Irkçı Senatör, Kafasında Yumurta Kıran Gence Yumruk Attı

"Katledilmiş olmaları Müslümanları suçsuz yapmaz" diyen Avustralyalı Senatörü Fraser Anning, kendisini yumurtayla protesto eden genci yumrukladı.

Irkçı Senatör, Kafasında Yumurta Kıran Gence Yumruk Attı
Irkçı Senatör, Kafasında Yumurta Kıran Gence Yumruk Attı admin
Bu içerik 1435 kez okundu.

İslam düşmanı ırkçı sözleriyle tepki çeken Avustralya'nın Queensland Senatörü Fraser Anning, dün gazetecilere açıklama yaptığı sırada bir gencin yumurtalı protestosuna maruz kaldı.

Senatörün konuşma yaptığı sırada kafasına yumurta atan genci darp etti. Senatörün beraberindekilerde genci yere yatırarak darbetti. Yaşananlar ise an be an kaydedildi.

"AÇIK OLALIM" DİYE BAŞLAYIP, İSLAM'A NEFRET KUSMUŞTU

Cuma vakti bir camiye otomatik silahlarla saldırılması sonucu en az 49 kişinin hayatını kaybetmesine, 20'den fazla kişinin de yaralanmasına sebep olan terör saldırısını "Avustralya ve Yeni Zelanda'da artan Müslüman varlığıyla" açıklayan Senatör Anning, "Açık olalım, genelde katil olmalarına rağmen bugünün kurbanları Müslümanlardır. İslâm inancı başlı başına altıncı yüzyıldaki despot bir dini liderin şiddet ideolojisinden ibarettir." gibi sözleriyle İslam ve Hazreti Muhammed hakkında hadsiz ifadeler kullanmıştı..

"KATLEDİLMİŞ OLMALARI MÜSLÜMANLARI SUÇSUZ YAPMAZ"

İslam'ın diğer dinler gibi olmadığını ve faşizmle denk bir yerde bulunduğu gibi ahlaksız açıklamalarda bulunan Avustralya Senatörü Anning, "İslam dinine mensup olanların bugünkü saldırıda katil pozisyonunda bulunmamaları, kendilerini suçsuz yapmaz." ifadelerini kullandı.

Çirkin sözlerini tamamlamadan önce İncil'den de bir alıntı yapan Senatör Anning, "Silah kuşananlar, silahla öldürülmelidir. Şiddet dinine mensup olan ve bizi öldüreceğini söyleyenler, birisi çıkıp da kendilerini kendi sözleriyle vurunca şaşırmamalıdır." pasajını paylaştı.

BAŞBAKAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Yeni Zelanda'da 2 camiye yönelik düzenlenen silahlı saldırı sonrası Avustralyalı Senatör Fraser Anning Yeni Zelanda'nın göçmen politikasını eleştirmiş; Avusturalya Başbakanı Scott Morrison, sosyal medya hesabından Senatöre tepki göstermişti. Anning, 'Toplumumuz içinde gerçekleştirilen her türlü şiddet eylemine karşıyım ve saldırganları kesinlikle kınıyorum, fakat but tür bir saldırının savunulacak bir yanı olmasa da bugün gerçekleştirilen saldırı toplum içinde hem Avusturalya'da hem Yeni Zelanda'da artan Müslüman nüfusuna karşı büyüyen korkunun bir göstergesidir. Her zamanki gibi sol görüşlü politikacılar ve medya bu saldırıyı silahlara yönelik yasalar ve aşırı milliyetçilik ile bağdaştıracaktır. Ancak, bu klişeleşmiş bir saçmalık. Bugün Yeni Zelanda sokaklarında yaşanan vahşetin nedeni radikal dincilere Yeni Zelanda'ya gelme izni veren 'göçmen program'ıdır.' ifadelerini kullanmış; Avusturalya Başbakanı Scott Morrison sosyal medya hesabından Senatöre tepki göstererek, Senatörün yaptığı yorumları 'iğrenç' bulduğunu ve bu tarz görüşlerin ne Avusturalya'da ne de Avusturalya Parlamentosu'nda bir yeri olmadığını açıklamıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman yangını kontrol altına alındı
Orman yangını kontrol altına alındı
Faiz silme kampanyası için son 1 hafta
Faiz silme kampanyası için son 1 hafta