Merhaba sevgili dostlarım;
Ali KUTLU

Merhaba sevgili dostlarım;

Bu içerik 21816 kez okundu.

Kısa bir süre önce yaşadığımız seçimden sonra ülkemiz yeni bir idari sistemle yönetilmeye başlayacak.

Cumhur Başkanlığı yönetim sistemiyle 600 e çıkarılan milletvekili sayısına şehrimizde 4 milletvekili ile katkı koydu.

Chp 2 Ak Parti 1 İyi Parti nin 1 milletvekili kazanmasıyla Ankara’ya şehrimizden bizi temsile 4 milletvekili gönderdik.

Seçim öncesi siyasi kulislerde partilerin aday belirleme şekilleri ve belirlenen adaylarla ilgili çoğu olumsuz bir çok yorum sosyal medya ve sohbet ortamlarında  ve yerel gazetelerde paylaşıldı.

Bu yazımızın konusu bu eleştiriler ve sonuçları hakkında olacak.

Kerameti kendinden menkul bazı zevat, gösterilen adaylarla ilgili olumsuz algılar oluşturmak için her bir aday hakkında çeşitli dedikodularla yıpratma çabalarına girdiler.

Bu zevattan bazıları çok istedikleri adaylığa ulaşamadıklarından kıskançlık duygusu ile  bazıları adaylara duydukları kişisel husumetten ya da adayları kendi siyasi anlayışlarına uygun görmediklerinden küçümseyerek bazen de aşağılayarak çeşitli algı oyunlarına baş vurdular.

Chp de aday belirleme sırasında yaşanan git-geller, İyi partide birinci sıradaki adayın yüksek seçim kurulunca uygun başvuru yapılmadığı için listeden çıkartılması ,Mhp nin zaten yüzde onu geçemeyeceğinden bahisle ve adaylarının yerli olmamasından, Ak Partide azmin zaferi diyebileceğimiz Fatma Aksal hanımın birinci sıraya oturması ve diğer sıralama, bu algı profesyonellerine uygun bir çalışma alanı açmıştı.

Her biri kendince siyaset dehası olan bu çok bilmiş arkadaşlar kendi siyasi görüşlerini temsil eden partilerinin kesinlikle başarısız olacağını ve mevcut adayların seçilemeyeceğini yüksek perdeden dillendirirken iddiaya bile girmekten çekinmiyorlardı.

Ve 24 haziran akşamı seçim sonuçlarının açıklanmasına kadar bu algı operatörleri çalışmalarını sürdürdüler.

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla ortadan bir anda yok olan, görüldüklerinde de  “hani ne oldu ya?” sorusuna muhatap olduklarında adaylara ve aday gösterilen partilere küfürler  ederek insanlardan uzaklaştılar.

Hem adaylıkları sürecinde hem de seçimi kazanıp milletvekili olan isimler hakkında başından beri bütün siyasi partilerin en doğru isimleri bulduklarını hem de sıralama konusunda en doğru sıralamayı yaptıklarını düşünmüştüm ve düşüncemin ne kadar doğru ve isabetli olduğunu seçim sonuçları açıklandığında bir kez daha anladım.

Yakın çevremde paylaştığım bu fikirlerimi bilenler sonuçları gördüklerinde beni kutladılar.

Ak Partiden milletvekili seçilen sayın Fatma Aksal hanım benim için en uygun adaydı.

Donanımı ve birikimleri ile Ak Parti listesinin en üstüne yerleşmesi onun hakkıydı.Sonuçta azminin zaferini gördü.

Ak partide çeşitli defalar milletvekili aday adayı olmasına ve seçilebilir bir yere konulmamasına rağmen partisine küsmemiş ve verilen hiç bir görevden kaçmamıştı.

Sadakatla ve azimle sürdüre geldiği siyasi hayatının sonunda istediğini elde etmesinden daha doğal ne olabilirdi?

Ak Partide İl başkanlığı yapmış olduğu halde, listeye giremediğinde yada seçilemeyecek bir yerde olduğunda,partisine oy dahi vermemiş ve verdirmemek için çabalamış siyasileri duymadık mı bu şehirde?

Dedikodulara muhatap olan bir başka isim de Ak Parti il başkanı iken istifa ederek milletvekili adayı olan İlyas Akmeşe’nin de birinci sıraya konulmamasına rağmen ikinci milletvekilini de çıkarabilmek adına gösterdiği çabalar ile partisinin artan oyları için  kutlanması gerektiğini düşünüyorum.

Üçüncü ve dördüncü sıradaki Erdem Güyümgüler ve Burak Cambaz da seçilemeyecek sıralarda olmalarına ve bunu kendilerininde bilmelerine rağmen büyük fedakarlık göstererek insanlarımızla birebir temasa girerek çalıştıklarına şahidim ve Ak Partinin özellikle kenar mahallelerdeki ve Keşan, Uzunköprü ilçelerindeki artan oylarında büyük katkıları olduğuna inancım tamdır.

Ayrıca Ak parti için üretilen bir başka dedikodu da şu an Ak parti il başkanı olan Nesim İba hakkındadır.

Edirneli olmayan birinin Ak Parti yönetiminde olması ve istifa ile boşalan Ak Parti il başkanlığı koltuğunda oturması bu arkadaşlara göre olmamalıdır.

Eleştiriden öte insanımızı ayrıştırmaya yönelik bu iğrenç yaklaşımın kabul edilmesi değil, dillendirilmesi bile her Edirneli için ayıp kabul edilecek bir durumdur.

Nesim İba şehrimize dışarıdan gelmiş ve çalışkanlığı ile ticari alanda legal meşru  başarılar elde etmiş bir iş adamıdır.

Yani bu şehirde yaşayan  herkes gibi hakları belli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.

Ak partide uzun zamanlardır canı ile malı ile siyaset yapma çabasındadır.

Gel denildiğinde koşan, harca dediğinde harcayan Nesim İba bu arkadaşlara göre parasını, mesaisini bir siyasi partiye harcayabilir ama başkan olamazmış!

Bir parti kimin babasının malı olabilir ve kim  bu ülkenin bir vatandaşının  siyasetteki yerini belirleyebilir.

Ayrıca Nesim İba Ak Parti yönetimine seçimle gelmiş bir insandır ve her Edirneli kadar bulunduğu siyasi partinin her yerinde görev alabilmesinin önünde hiç bir engel yoktur.

 

Sıra seçim öncesi Chp adaylarını beğenmeyerek Chp nin başarısız olacağını söyleyen Chp li algı operatörlerine gelince,ya birilerinin  adamı olan bu zevat  yada yukarıda saydığım gerekçelerle hareket eden kendini siyasi otorite gören bu  zavallılar acaba yaptıkları bütün algılarının boşa çıkmasından,alınan bu sonuçlar sonrasında  utandılar mı bilemem.

Bu operatörlerin Belediye başkanımız Recep Gürkan hakkında da çeşitli dezenformasyonlarla karalama dümenleri herbirimizin malumudur.

Rakip partilerin yapmadığı, yapamadığı yalan haberlerle belediye çalışmalarındaki başarılarını çekemedikleri Başkanımız sayın Recep Gürkan’ıda hem genel merkez nezdinde hem de şehirde yıpratmaya çalışıyorlar.Ancak kadirşinas Edirneliler başkanımızın şehrimiz için yaptıklarını görüyor ve biliyor.

Başkanımızı karalamak isteyen bu güruh bilmeli ki kısır ve hiç bir sonucu olmayacak bu yaptıkları ile hemşehrilerimizi etkileyemeyeceklerdir.

Garip bir şehirde yaşıyoruz. Başarı ödüllendirileceğine bir takım yetersiz muhterislerce engellenmeye çalışılıyor.

Sadece siyasi alanda değil, diğer bütün sosyal alanlarda bu muhterislerin izini görmek mümkündür.

Her başarı hikayesi bunların hedef tahtasıdır.

Eleştiri adına insanları karalamakla meşguller.

Bazı kanaat önderleride bu güruhun hedefindedir.

Toplumumuzun çeşitli katmanlarına bilgi ve birikimleriyle katkı koyarak öne çıkmışinsanların, yaptıkları bir sürü hayırlı işler görülmezken,haklarında çeşitli bühtanlar, yalan dolanlarla şehir efsaneleri oluşturulması ve karalanması bu güruh için sıradan bir çalışmadır.

.

Bir kaç kendini bilmez ama herşeyi çok bilen ve çok konuşan müptezeller, hayatında yolu hiç kesişmediği hatta belki  hiç görmediği biri hakkında öyle aşağılık yalanlar uyduruyor ki, bu insanları tanımayanların zihinlerini iğdiş edebiliyor.

Bu yalan ve iftiralar, şehrimizin kültürel, sosyal alanlarında faaliyet gösteren dernek ve  vakıf yöneticilerini hedef alırken bu kurumların ürettiği çeşitli hizmetleri de engelleyebiliyor.

Kendim yapamıyorsam başka yapanları engellerim mantığı ile yola çıkan bu anlayış sahipleri bilmeliler ki millet her şeyi görüyor ve biliyor.

Yapmak istediklerinizle elde edebileceğiniz hiç bir şey yok ve olamaz.

İspatı mı?

İşte son seçimler ve sonuçları !

 

Biliyorum şimdi bunları yazıyor oluşum o her şeyi çok bilen algı operatörlerini çok rahatsız edecek ama olsun ben gerçekleri konuşmak adına  verdiğim bu rahatsızlıktan mutluyum.

Daha başka rahatsızlıklar vermeye devam edeceğim.

Yeniden buluşmak dileği ile..

Ali KUTLU

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Seyir halindeki otomobil alev alev yandı
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi
Trakya'da ilklerin belediyesi Ergene Belediyesi