Solingen Unutulmamalı
Satuk Buğrahan MİRZABEY

Solingen Unutulmamalı

Bu içerik 10866 kez okundu.

Die Welt’in haberine göre Suriye’de terör örgütü YPG saflarında 130 Alman vatandaşı bulunuyor. Terör örgütü PKK’nın kurucuları arasında yer alan Sakine Cansız için, Avrupa’da her yıl anma etkinlikleri düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl, Almanya, Fransa ve İsviçre’de yapılan Sakine Cansız Festivali, AB üyesi ülkelerde terör örgütü PKK/PYD’nin propaganda faaliyetlerinin ulaştığı boyutu gözler önüne seriyor. 

 

Almanya’da 14 000 Aktif PKK Üyesi Var

 

PKK’nın kurucuları arasında yer alan ve KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan, Köln’de 3 Eylül 2011 tarihinde video-konferans sistemiyle miting yaptı. Karayılan, yaklaşık otuz dakika süren konuşmasının başında, yanında bir grup teröristle ekran karşısına geçti ve PKK bayrağının önünde Köln’deki yandaşlarına seslendi.

Karayılan’ın Türkiye’ye “işgalci” dediği Köln’deki miting için soruşturma dahi açılmadı.

2017 yılında da Almanya’nın Hildesheim kentinde terör örgütü PKK’nın kuruluş yıl dönümü kutlandı.

 

Almanya’da, Terör Örgütünün Faaliyetleri Endişe Verici Boyutlara Ulaştı

 

Almanya’nın Nordrhein - Westfalen Eyaleti Başbakanı Armin Laschet, geçtiğimiz günlerde “YPG'lilerin hayatının tehlikede olduğunu, uluslararası toplumun Suriye’de barış süreci başladığında aldığı toprakları boşaltması için Türkiye’ye baskı yapması gerektiğini” söyledi. Konuşmasının devamında “YPG’ye silah gönderdiklerini” ifade etti ve YPG üyeleri için “cesur ve yetenekli insanlar” dedi.

 

Solingen başlıklı yazımda da belirttiğim üzere, yapılan bir araştırmada 2018 yılının 1 ocak ile 15 mart tarihleri arasında terör örgütü PKK/PYD tarafından Avrupa’da yaşayan Türklere ve Türklere ait binalara yönelik düzenlenen saldırılarda, bir önceki yılın aynı dönemine göre %589 oranında artış olduğu tespit edildi.

 

Terör Örgütü PKK sempatizanları, 2019 yılının mart ayında da Köln’de Batı Alman Radyo ve Televizyon Kurumu binasını işgal girişiminde bulundu.

 

Alman Yargısı Nerede?

 

Terör örgütü PKK/PYD’nin Almanya’da;

  • Haraç toplamasına,

 

  • Terör propagandası ve eleman temini yapmasına,

 

  • Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve devlet kurumlarını hedef göstermesine göz yumulması,

 

  • Teröristleri öven ve terör örgütlerini destekleyen kişiler hakkında hiçbir yasal işlem yapılmaması,

 

  • Terör örgütlerinin suç teşkil eden pek çok fiiline soruşturma dahi açılmaması, hukuk düzeninin işlevselliği açısından duyulan endişeleri artırıyor, Almanya'nın adalet sistemini bir kez daha sorgulamamıza sebep oluyor.

 

Haftaya görüşmek dileğiyle…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman yangını kontrol altına alındı
Orman yangını kontrol altına alındı
Faiz silme kampanyası için son 1 hafta
Faiz silme kampanyası için son 1 hafta